• Zapraszamy

  Zadzwoń lub napisz

  87 615 41 92 (do 94) info@sanatorium.com.pl

 • Uwaga!!

  Ze względu na położenie Ośrodka w strefie nadgranicznej zasięg mają rosyjskie sieci komórkowe.
  W celu uniknięcia włączenia się rosyjskiego operatora sieci Exel, Megafon lub Beenline i naliczenia wysokich opłat za połączenia prosimy o wyłączenie
  w telefonie komórkowym ROAMINGU lub przestawienie telefonu na ręczny wybór sieci.

  Wycieczki

  Zapraszamy do skorzystania z wycieczek, które proponujemy Państwu trakcie turnusu

  Stańczyki, Smolniki – Zobaczą Państwo najwyższe wiadukty w Polsce„STAŃCZYKI”, tzw „Akwedukty Północy” oraz piękne krajobrazy z punktu widokowego w Smolnikach.

  Wigry,Dowspuda, Studzieniczna, Augustów: Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wycieczce po Ziemi Suwalskiej. Trasa prowadzi przez zielone płuca Polski z Wigierskim Parkiem Narodowym, którego ozdobą jest jezioro Wigry, jedno z 50 na terenie parku. Wigry to także klasztor Kamedułów z ich słynnym pozdrowieniem „MEMENTO MORI – pamiętaj o śmierci!!!”. Dowspuda – pozostałości Pałacu Paca- portyk , kapliczka- sanktuarium Matki Boskiej.

  Piękna Góra – Jedyna taka w regionie kawiarnia z podłogą obrotową usytuowania jest na szczycie Pięknej Góry. W ciągu około 50 minut, pijąc kawę lub herbatę zatoczą Państwo pełny krąg podziwiając panoramę polodowcowej krainy, miasteczka Gołdap oraz tajemniczej Puszczy Rominckiej. Widok z pewnością zachwyci każdego zarówno za dnia jak i po zmroku.

  Spacer z przewodnikiem -spacer z przewodnikiem dotyczący historii okolic  Sanatorium „WITAL”. W czasie II Wojny Światowej była kwaterą główną LUFTWAFFE o kryptonimie „ Robinson”. W ostatniej fazie wojny Niemcy ulokowali tutaj ośrodek badawczy pracujący nad silnikami rakietowymi „ cudownej broni” typu V.

  Między innymi stąd 22 czerwca 1941 roku został zaatakowany Związek Radziecki.

  Twierdzą dowodził i przebywał w jej okolicach „wielki łowczy III Rzeszy”, naczelny dowódca LUFTWAFFE marszałek Herman Goering.

  Szlak pogranicza oraz nieznane atrakcje Litwy-W programie: trójstyk granic Polski, Rosji i Litwy; Wisztyniec i graniczne jezioro Wisztynieckie; wizyta w muzeum”Fantazja Metalu”.

  Bezkrwawe Safarii-W pobliżu Gołdapi u podnóża Tatarskiej Góry znajduje się hodowla, która jest ewenementem w skali regionu. Na około 300 ha ogrodzonej ziemi, wśród drzew i ogromnych stawów rybnych można spotkać stada dzikich zwierząt.

  ABC KURACJUSZA +
  Skip to content